Szanowni Państwo,

Zamieszczamy poradnik przygotowany w ramach przedsięwzięcia pt. „Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia” – finansowanego ze środków UOKIK.

Możesz także pobrać ten poradnik na swój dysk.

 

SPOTKANIE DLA SENIORÓW W URZĘDZIE MIASTA W SIECHNICACH
spotkanie z prawnikiem i przedstawicielami Policji z Komisariatu Policji w Siechnicach.

W poniedziałek 18. grudnia 2017 r. o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta w Siechnicach odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia”. Prawnik, zajmujący się ochroną praw konsumentów, opowie seniorom o nieuczciwych metodach sprzedaży i działalności przedsiębiorstw, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu różnych umów oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie.
Spotkanie organizowane jest przez wrocławskie stowarzyszenia Euro-Concret i Aquila, przy współpracy z Burmistrzem Siechnic, Urzędem Miasta w Siechnicach oraz Komendantem Komisariatu Policji w Siechnicach, w ramach środków finansowych UOKIK.

W drugiej części spotkania przedstawiciele Komisariatu Policji w Siechnicach opowiedzą i doradzą jak ustrzec się wielu innych niebezpieczeństw, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak nie zostać okradzionym „metodą na wnuczka”, gdzie szukać pomocy itp.

Serdecznie zapraszamy Szanownych Seniorów!

 

SPOTKANIE DLA SENIORÓW W URZĘDZIE GMINY W MALCZYCACH

We wtorek 12. grudnia 2017r. o godz. 16:00 w Urzędzie Gminy w Malczycach, sala konferencyjna, odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia”. Prawnik, zajmujący się ochroną praw konsumentów, opowie seniorom o nieuczciwych metodach sprzedaży i działalności przedsiębiorstw, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu różnych umów oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie. Spotkanie organizowane jest przez wrocławskie stowarzyszenia Euro-Concret i Aquila, przy współpracy z Urzędem Gminy w Malczycach, w ramach środków finansowych UOKIK.

POTKANIE DLA SENIORÓW W SOBÓTCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

W poniedziałek 11. grudnia 2017r. o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce, sala kinowa, odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia”. Prawnik, zajmujący się ochroną praw konsumentów, opowie seniorom o nieuczciwych metodach sprzedaży i działalności przedsiębiorstw, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu różnych umów oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie. Spotkanie organizowane jest przez wrocławskie stowarzyszenia Euro-Concret i Aquila, przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Sobótka, w ramach środków finansowych UOKIK.

SPOTKANIE DLA SENIORÓW W BRZESKIM RATUSZU – spotkanie z prawnikiem i przedstawicielem Policji

Szanowni Państwo,
W czwartek 7. grudnia 2017r. o godz. 14:15 w Małej Sali Stropowej Ratusza w Brzegu odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia”. Prawnik, zajmujący się ochroną praw konsumentów, opowie seniorom o nieuczciwych metodach sprzedaży i działalności przedsiębiorstw, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu różnych umów oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie.

W drugiej części spotkania przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Brzegu opowie i doradzi jak ustrzec się wielu innych niebezpieczeństw, jak nie zostać okradzionym „metodą na wnuczka”, gdzie szukać pomocy itp.

Spotkanie organizowane jest przez wrocławskie stowarzyszenia Euro-Concret i Aquila, przy współpracy z Urzędem Miasta w Brzegu, w ramach środków finansowych UOKIK. Inicjatywa objęta została patronatem przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy również Pani Karolinie Sobolewskiej – Radnej Rady Miejskiej w Brzegu

Serdecznie zapraszamy Szanownych Seniorów!

SPOTKANIE DLA SENIORÓW W UTW PRZY DSW WE WROCŁAWIU

Szanowni Państwo,
We wtorek 5. grudnia 2017r. o godz. 11:00 w sali nr 8 Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia”. Prawnik, zajmujący się ochroną praw konsumentów, opowie seniorom o nieuczciwych metodach sprzedaży i działalności przedsiębiorstw, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu różnych umów oraz gdzie szukać pomocy w tym zakresie. Spotkanie organizowane jest przez wrocławskie stowarzyszenia Euro-Concret i Aquila, przy współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą, w ramach środków finansowych UOKIK.
Serdecznie zapraszamy Szanownych Seniorów!

 


Stowarzyszenie Euro-Concret wraz z Partnerem Stowarzyszeniem Aquila, w okresie od 20.11.2017 do 31.12.2017, realizuje, w oparciu o środki finansowe przyznane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zadanie publiczne pn. Konsumenci seniorzy a sprzedaż bezpośrednia – prawa i zagrożenia.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest edukacja i ochrona osób w wieku senioralnym z terenu województwa dolnośląskiego, w zakresie działalności nieuczciwych przedsiębiorców.

Konsumenci – seniorzy są grupą szczególnie narażoną na działania nieuczciwych przedsiębiorców. Zagrożenia te przejawiają się szczególnie podczas spotkań sprzedażowych (tzw. pokazów na których sprzedawane są różnego rodzaju garnki, odkurzacze, pościele, pseudomedyczne urządzenia o „cudownych” właściwościach itp.); przy sprzedaży bezpośredniej mediów (prąd, gaz), oraz usług telekomunikacyjnych (casusy PTS, PGT, Telekomunikacji dla Domu i innych). Fakt, że seniorzy wychowani zostali w innej rzeczywistości gospodarczej, są uczynni, ufni i wierzą ludziom sprawia, że osoby te są szczególnie podatne na wskazane zagrożenia. Z tego też wynika potrzeba szeroko zakrojonych działań edukacyjnych mających na celu uczulenie seniorów na nieuczciwe praktyki sprzedawców, przekazanie im wiedzy jak należy się zachowywać w przypadku zetknięcia się takimi praktykami oraz gdzie szukać pomocy.

Szczegóły wkrótce na naszej stronie.